1. İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Mart 21, 2017 İlimizde hayvanların korunması, bakımı, refahı ve popülasyonlarının kayıt altına alınması için düzenli olarak 3 ayda bir toplanan İl Hayvanları Koruma Kurulu, Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail ANLAR başkanlığında Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü toplantı salonunda toplandı.

 2. Hayvanlara Eziyet Edenlere Yine Ceza

  Mart 09, 2017 Şube Müdürlüğümüze yapılan bir ihbarı değerlendiren denetim görevlileri; köpek ile horoz dövüştürüp kaydeden ve kendisine ait olduğunu iddia ettiği köpeğinin kulağını kestiğini beyan eden, sonra da bu görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan bir şahsı tespit etmiş ....

 3. Hayvanlara Eziyet Edenlere Ceza

  Mart 09, 2017 Şube Müdürlüğümüze yapılan bir ihbarı değerlendiren denetim görevlilerimiz; ; köpek dövüştürüp kaydeden ve izinsiz köpek satışı yapan, sonra da bu görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan şahsın adresini tespit etmiştir.

 4. PİTBULL BESLEYENLERE CEZA

  Şubat 07, 2017 Kayseri Sancaktepe Mahallesinde Narkotik ekiplerince yapılan iki ayrı aramada biri yetişkin diğeri yavru iki pitbull cinsi köpeğe rastlanılmış, kanunun ilgili maddesi gereği suç mahallinin kaymakamlığı tarafından hayvanlara el konulmuş ve köpeklerin sahibi olan şahıslara Şube Müdürlüğümüzce kişi başı 5.509,00 TL olmak üzere toplam 11.018,00 TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

 5. KÖPEK SATIŞINA CEZA

  Ocak 26, 2017 Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğümüze yapılan bir ihbarda ticaret izni almadan sosyal medya hesabından köpek satışı ilanı yayınlayan şahsa, ....

 6. TEHLİKELİ KÖPEK BESLEYENLERE CEZA

  Ocak 26, 2017 Şube Müdürlüğümüze yapılan tehlikeli köpek ihbarı üzerine, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun Denetim görevlilerince inceleme yapılmak üzere verilen adrese gidilmiştir. Söz konusu adreste yapılan incelemede 3 köpeğin, tehlikeli ırklar arasında yer alan pitbull ve dogo kırması cinsi olduğu tespit edilmiştir.

 7. ÜLKEMİZDE BİTKİ TOPLAYAN BİR RUS VATANDAŞI YAKALANDI

  Ocak 10, 2017 Kayseri Merkez bölgesinde asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince hafta sonu yapılan rutin kontrollerde durumundan şüphelenilerek Rusya Federasyonu uyruklu bir vatandaşın Yabancılar Büro Amirliği ekiplerince yapılan üst aramasında kuru ve toz halde bitki türleri bulunduğu tespit edilmiştir.