1. KAÇAK AVCILARA SUÇÜSTÜ...

  Ekim 17, 2016 Kayseri İli, Pınarbaşı İlçesi, Kuruçay Genel Avlağında yapılan kaçak av ihbarı üzerine harekete geçen ekiplerimiz kaçak olarak avlanan iki kişiyi suçüstü yakaladı.

 2. VALİ SÜLEYMAN KAMÇI SULTAN SAZLIĞI MİLLİ PARKINDA İNCELEME GEZİSİNDE BULUNDU

  Ekim 13, 2016 Kayseri Valisi Süleyman KAMÇI, Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 3. KAÇAK AVCILARA GEÇİT YOK

  Ekim 06, 2016 Şube Müdürlüğümüze gelen ihbarları değerlendiren ekiplerimiz Yeşilhisar İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Çevre Timleri İle düzenlenen ortak operasyonlarla, Sultan Sazlığı Milli Parkında ve Melikgazi İlçesinde, yasa dışı av yapan kaçak avcılara 4 ayrı operasyon düzenlemiş, kaçak av yapan 8 kişi suçüstü yakalanmış ve haklarında gerekli yasal işlem yapılmıştır.

 4. YARALI DOĞAN TEDAVİ ALTINA ALINDI

  Ekim 05, 2016 Kayseri Gesi Mahallesinde bir vatandaş tarafından yaralı halde bulunan bıyıklı doğan, tedavi sürecini başlatmak üzere Şube Müdürlüğümüz ekiplerine teslim edilmiştir.

 5. TEDAVİLERİ TAMAMLANAN KURTLAR YENİDEN DOĞAYA BIRAKILDI

  Eylül 29, 2016 Daha önce Kayseri Pınarbaşı ilçesinde vatandaşlar tarafından bulunan 2 adet yavru kurt Doğa Koruma ve Milli Parklar ekibine teslim edilmişti.

 6. TEHLİKELİ KÖPEKLER BAKIMEVİNE GÖNDERİLDİ

  Eylül 29, 2016 Kanunun ilgili maddesi gereğince pitbull ve dogo kırması cinsi olan 3 köpeğe el konularak Geçici Bakım Evine sevk edilmiştir. Tehlikeli hayvan ırkı besleyen şahsa 3 hayvan için toplam 15.918,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

 7. ÖZ ORMAN İŞ ŞUBE BAŞKANI MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

  Eylül 28, 2016 Öz Orman İş sendikasına bağlı Amasya Şube Başkanı Ramazan ŞAHİN, Şube Müdürümüz Murat AKGÜN’ü makamında ziyaret etti.