1. ÜLKEMİZDE BİTKİ TOPLAYAN BİR RUS VATANDAŞI YAKALANDI

  Ocak 10, 2017 Kayseri Merkez bölgesinde asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince hafta sonu yapılan rutin kontrollerde durumundan şüphelenilerek Rusya Federasyonu uyruklu bir vatandaşın Yabancılar Büro Amirliği ekiplerince yapılan üst aramasında kuru ve toz halde bitki türleri bulunduğu tespit edilmiştir.

 2. KAÇAK AV YAPAN ŞAHISLARA SUÇÜSTÜ…

  Ocak 10, 2017 Kayseri Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Av koruma kontrol ekipleri tarafından yapılan rutin av kontrollerinde, kaçak olarak avlanan 8 kişi suçüstü yakalandı.

 3. KÖPEK SATIŞINA CEZA

  Ocak 09, 2017 Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğümüze yapılan üç ayrı ihbarda ticaret izni almadan sosyal medya hesabından köpek satışı ilanı yayınlayan üç şahsa, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet etmekten ilgili maddeler gereği 1766.00 tl.lik üç ayrı idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

 4. KÖPEK DÖĞÜŞTÜRMEYE CEZA

  Ocak 09, 2017 Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğümüze yapılan iki ayrı ihbarda köpek dövüştürüp kaydettikleri bu görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan iki şahsa

 5. KÖPEĞE EZiYET EDEN VATANDAŞA CEZA

  Ocak 09, 2017 Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğümüzce farklı kanallardan yapılan bir ihbarda sahibi olduğu hayvanın kulağını keserek eziyet eden ve bu yaptığını sosyal medya hesabından paylaşan bir şahsa, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet etmekten ilgili madde gereği 2.121.00 TL.lik idari yaptırım cezası uygulanmıştır.

 6. YABAN HAYATINA DESTEK

  Aralık 28, 2016 Ağır geçen kış şartlarının etkilerini hafifletmek ve yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için Şube Müdürlüğümüzce aralıksız devam ettirilen yemleme çalışmalarına Aralık ayı içerisinde de devam edilmiştir.

 7. ALADAĞLAR YABAN HAYATI KORUMA SAHASINDA YABAN KEÇİSİ SAYIMI TAMAMLANDI

  Aralık 15, 2016 Şube Müdürlüğümüz sorumluluk sahalarından olan Aladağlar Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında yapılan yaban keçisi sayımı envanteri tamamlandı.