1. YEMLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

  Ocak 24, 2018 Şube Müdürlüğümüzce Kayseri İlimizde kar yağışının yoğun olduğu Yahyalı, Develi, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

 2. MAHALLİ SULAK ALAN TOPLANTISI YAPILDI

  Aralık 21, 2017 İlimizde Mahalli Sulak Alan Komisyonu 2017 yılının II. Olağan Toplantısı Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda 19.12.2017 tarihinde yapılmıştır.

 3. KAÇAK AVCILARA SUÇÜSTÜ

  Aralık 13, 2017 Şube Müdürlüğümüzce 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında av koruma kontrolleri yapıldı.

 4. İL JANDARMA KOMUTANI ALBAY HÜSEYİN BEKMEZ ZİYARETİ

  Aralık 08, 2017 Kayseri İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin BEKMEZ, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VII. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne gelerek Şube Müdürümüz Şevket AĞMAZ’ı makamında ziyaret etti

 5. KAÇAK AV YAPAN ŞAHISLARA SUÇÜSTÜ

  Kasım 29, 2017 Kayseri Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğümüze bağlı Fahri Av Müfettişleri Ümit KARATAŞ ve Adnan DENİZ tarafından kaçak olarak avlanan iki kişi suçüstü yakalandı. Kayseri İli Develi İlçesi, Şahmelik Genel Avlağında meydana gelen olayda kaçak olarak avlanan kişilerin baba-oğul olduğu tespit edildi. Ruhsatsız olan tüfeklerin bir tanesine el konularak jandarmaya teslim edilmiştir.

 6. SOKAK HAYVANLARININ KISIRLAŞTIRILMASINA BAKANLIĞIMIZDAN DESTEK

  Kasım 13, 2017 Şube Müdürlüğümüzce 5199 Sayılı HKK kapsamında sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için yerel yönetimlere destek kapsamında Büyük Şehir Belediyesi Molu Geçici Köpek Bakım Evi’ne bu yıl içerisinde ikinci defa ücretsiz malzeme dağıtımı yapılmıştır.

 7. ÇALIŞTAY TOPLANTISI SONA ERDİ

  Kasım 06, 2017 Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanlarından olan Hürmetçi Sulak Alanı için “Hürmetçi Sazlığı Revize Sulak Alan Yönetim Planı Çalıştayı” Devlet Su İşleri XII. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda paydaşların katılımı ile sağlanmıştır.