1. KAÇAK AVLANAN 2 KİŞİYE 64 BİN LİRA CEZA

  Ağustos 29, 2019 Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Pınarbaşıİlçesi Kaynar Jandarma Komutanlığı işbirliği ile düzenlenen operasyonda kaçakolarak avlanan iki kişi suçüstü yakalandı.

 2. FLAMİNGOLAR KAYSERİ’DE

  Mart 22, 2019 Kayseri Organize Sanayi Bölgesi civarında bulunan Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı, tabiatın narin kuşları olan flamingolara ev sahipliği yapıyor.

 3. Yaralı Şahin Kuşlarına Yardım Eli

  Mart 14, 2019 Duyarlı vatandaşlarımız tarafından Yahyalı İlçesi Kopçu Mahallesi ve Yeşilhisar İlçe Merkezinde yaralı olarak bulunan iki adet şahin kuşu tedavi ettirilmek üzere ekiplerimize teslim edilmiştir.

 4. Kayseri Şube Müdürlüğü Yaralı Yaban Hayvanlarına Sahip Çıkıyor

  Eylül 19, 2018

 5. KAÇAK AVCILARA SUÇÜSTÜ

  Ağustos 16, 2018 Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanlarından olan Sultan Sazlığı Milli Parkı’nda av koruma kontrol denetimleri esnasında kaçak olarak av yapan bir kişi suçüstü yakalandı.

 6. MOLU GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞINA DENETİM

  Ağustos 10, 2018 Şube Müdürlüğümüz koordinasyonu ile Tarım Orman İl Müdürlüğü, ERÜ Veterinerlik Fakültesi ve Belediye ekiplerince Molu Geçici Hayvan Barınağına gidilerek incelemelerde bulunuldu.

 7. TEHLİKELİ IRK BESLEYENLERE CEZA

  Ağustos 10, 2018 Denetim Görevlilerimizce 5199 Sayılı Hayvanları Koruma kapsamında yasaklan tehlikeli ırk köpek besleyen şahıslara cezai işlem yapıldı.