1. TABİAT TURİZMİ UYGULAMA EYLEM PLANI ÇALIŞTAYI YAPILDI

  Aralık 07, 2016 İlimizde Tabiat Turizminin geliştirilmesi, kurullar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla, geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde hazırlık toplantısı yapılan "Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı Çalıştayı” Erciyes’te düzenlendi.

 2. TANITIM TIRI KAYSERİDE

  Aralık 02, 2016 Orman ve su kaynaklarının doğru kullanımı, Milli Parklarımız ve Sulak Alanlarımızın tanıtılması, başta çocuklar olmak üzere tüm halkımıza tabiat sevgisini aşılama ve farkındalık oluşturulması amacıyla, yola çıkan mobil tanıtım tırı Kayseri’ye geldi.

 3. MAHALLİ SULAK ALAN TOPLANTISI YAPILDI

  Aralık 02, 2016 Sulak alanların korunması, geliştirilmesi, etkili denetim mekanizmalarının oluşturulması ve kurumlar arası koordinasyon oluşturulması için Mahalli Sulak Alan Komisyonu, Vali Yardımcısı Zekeriya GÜNEY’in başkanlığında toplandı.

 4. İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Aralık 02, 2016 İlimizde hayvanların korunması, bakımı, refahı ve popülasyonlarının kayıt altına alınması için düzenli olarak 3 ayda bir toplanan İl Hayvanları Koruma Kurulu, Vali Yardımcısı Zekeriya GÜNEY’in başkanlığında Şube Müdürlüğümüz toplantı salonunda toplandı.

 5. TABİAT TURİZMİ ÇALIŞTAYA HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

  Kasım 01, 2016 İlimizde Kasım ayı içerisinde düzenlenecek olan çalıştaya altlık olmak üzere, Kayseri Valiliği Toplantı salonunda “Tabiat Turizmi Çalıştayı ön toplantısı gerçekleşti.

 6. KAÇAK AVCILARA SUÇÜSTÜ...

  Ekim 17, 2016 Kayseri İli, Pınarbaşı İlçesi, Kuruçay Genel Avlağında yapılan kaçak av ihbarı üzerine harekete geçen ekiplerimiz kaçak olarak avlanan iki kişiyi suçüstü yakaladı.

 7. VALİ SÜLEYMAN KAMÇI SULTAN SAZLIĞI MİLLİ PARKINDA İNCELEME GEZİSİNDE BULUNDU

  Ekim 13, 2016 Kayseri Valisi Süleyman KAMÇI, Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.