1. SULTAN SAZLIĞI YENİDEN…

  Nisan 09, 2014 Ülkemizin en önemli sulak alanlarından olan Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanı nihayet eski günlerine döndü. Ülkemiz kuraklığı yaşarken Sultan Sazlığı baharı yaşıyor. Uzun dönemli kurumanın ardından Bakanlığımızca alınan önlemler sayesinde Zamantı Derivasyon Tünelinin tamamlanarak açılması ile başlayan olumlu sürecin, ekosistem açısından da tatmin edici seviyeye ulaştığı gözlemlenmektedir.

 2. Sultan Sazlığındaki su seviyesi son 20 yılın zirvesinde

  Mart 28, 2014 Türkiyenin en önemli Sulak alanı olan Sultan Sazlığı Milli Parkında Su seviyesi ülkemizdeki kuraklık şartlarına rağmen son 20 yılın zirvesine ulaşmıştır.

 3. SULTAN SAZLIĞI’NA VE YÖRE HALKINA İKİNCİ HAYAT SUYU YOLDA

  Mart 07, 2014 Genel Müdürlüğümüzün tahsis ettiği ödenek ile 2. Etap olarak Sultan Sazlığı Milli Parkı içerisinde bulunan Sindel Höyük Kasabası’na ait tarım alanlarında “Modern Basınçlı Sulama Sistemi” yapım işi için çalışmalara başlanılmıştır

 4. YABANİ HAYVANLAR UNUTULMADI

  Aralık 23, 2013 Yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını karşılamalarının zor olduğu ağır kış şartlarının oluştuğu bu günlerde, ölümlerin önüne geçmek ve sürdürülebilir av yönetimine katkıda bulunmak amacıyla 2013 yılında Kayseri Şube Müdürlüğümüzce yaban hayatını desteklemek amacıyla yemleme faaliyetlerine yoğun bir şekilde başlanmıştır.

 5. HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANDI

  Ekim 07, 2013 İl Hayvanları Koruma Kurulu 2013 yılı III. Dönem toplantısı 03.10.2013 tarihinde Kayseri Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü toplantı salonunda toplandı.

 6. KAYSERİ VALİSİ SAYIN ORHAN DÜZGÜN SULTAN SAZLIĞINI ZİYARET ETTİ

  Eylül 20, 2013 Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜN ve beraberindeki heyet Kayseri Şube Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Sultan Sazlığı Milli Parkı’nda bulunan tesisler ve Milli Park alanında incelemelerde bulundu.

 7. KAYSERİ AV KORUMA EKİPLERİ KAÇAK AVCILARA NEFES ALDIRMIYOR

  Ağustos 26, 2013 24-25.08.2013 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı VII. Bölge Müdürlüğüne bağlı Kayseri Şube Müdürlüğü Av Koruma Ekiplerince yapılan rutin denetimler neticesinde Pınarbaşı İlçesi mevkiinde kaçak avlanan 5 (beş) kişi suçüstü yakalandı.