1. YARALI ARI KUŞU TEDAVİ ALTINA ALINDI…

  Eylül 26, 2016 Kayseri 12. Hava Üssü Komutanlığında kanadından yaralı bir halde bulunan arı kuşu Şube Müdürlüğümüz ekiplerine tedavi sürecini başlatmak üzere teslim edilmiştir.

 2. İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI

  Eylül 01, 2016 İl Hayvanları Koruma Kurulu 2016 Yılı 2.Dönem Toplantısı, Şube Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

 3. BAKANLARIMIZ, GENEL MÜDÜRÜMÜZ VE TOBB BAŞKANI KAYSERİ’DE

  Ağustos 29, 2016 Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel EROĞLU, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ, Genel Müdürümüz Nurettin TAŞ ve TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU sorumluluk alanlarımızdan olan Aladağlar Milli Parkında incelemelerde bulundu.

 4. SAKA KUŞ (ELMACIK) AVCILARINA SUÇÜSTÜ

  Ağustos 02, 2016 Şube Müdürlüğümüze gelen Kocasinan İlçesi, Bağpınarı mevkiinde yapılan yasa dışı saka (elmacık) kuşu avı ihbarı üzerine, operasyon başlatan Doğa Koruma Ekiplerimiz, kaçak avlanan şahısları olay yerinde suçüstü yakaladı.

 5. KAÇAK AVCILARA YİNE GEÇİT YOK

  Ağustos 02, 2016 Şube Müdürlüğümüz sorumluluğu altında bulunan Sultan Sazlığı Milli Parkında yapılan av koruma ve kontrol denetimleri esnasında, kaçak olarak şahin avı yapan 2 şahıs tespit edilmiş, bir süre izlendikten sonra harekete geçilerek, kaçmalarına fırsat verilmeden suçüstü yakalanmışlardır.

 6. İŞ GÜVENLİĞİ VE ÇALIŞAN SAĞLIĞI EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

  Temmuz 28, 2016 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği hakkında eğitim verilmiştir. Şube Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen eğitim toplantısına kurumumuzun tüm personelince katılım sağlanmıştır.

 7. PİTBULL BAKIMEVİNE GÖNDERİLDİ

  Temmuz 26, 2016 Şube Müdürlüğümüze yapılan tehlikeli köpek ihbarı üzerine, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun Denetim görevlilerince inceleme yapılmak üzere verilen adrese gidilmiştir. Söz konusu adreste yapılan incelemede köpeğin, tehlikeli ırklar arasında yer alan pitbull cinsi olduğu tespit edilmiştir.