1. ALADAĞLAR MİLLİ PARKI’NDA ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ

  Haziran 28, 2018 Kayseri İli’nin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi ile ilin sahip olduğu biyolojik çeşitliliğinin ortaya konulması, korunması, izlenmesi ve gelecek nesillere aktarımı için 12.07.2016 tarihinde ihalesi yapılan proje kapsamında 19 Haziran 2018 tarihinde çalışma sonuçlarını paylaşmak üzere İlimizde çalıştay düzenlenmiştir.

 2. TEDAVİLERİ TAMAMALANAN KUŞLAR DOĞAYA BIRAKILDI

  Haziran 13, 2018 Daha önce vatandaşlar tarafından Pınarbaşı ve Bünyan ilçelerinde bulunan yaralı kuşlar gerekli tedavilerinin ardından Kayseri Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerince doğaya yeniden bırakıldı.

 3. KEKLİK AVCISINA SUÇÜSTÜ

  Mayıs 24, 2018 Gelen bir ihbarı değerlendiren ekiplerimiz Hacılar, Yılanlı Dağ’ı mevkiinde kaçak olarak avlanan bir avcıyı suçüstü yakaladı.

 4. TOÇ BİR-SEN’DEN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

  Mayıs 11, 2018 Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin ÖZTÜRK, Toç Bir-Sen Genel Başkan Vekili Sabri KIZILKAYA, Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nail Süngü ve beraberindeki heyet Şube Müdürümüz Harun DİNDAR’ı makamında ziyaret ettiler.

 5. KEKLİK AVCISINA SUÇÜSTÜ

  Mayıs 11, 2018 İncesu Jandarması tarafından canlı mühre ile kaçak olarak av yapan bir şahıs suçüstü yakalandı.

 6. YASA DIŞI AV YAPAN ŞAHISLARA SUÇÜSTÜ

  Nisan 24, 2018 Şube Müdürlüğümüze gelen ihbarla operasyon başlatan ekiplerimiz çığırtkan keklik kullanılarak yasa dışı avlanan 5 kişiyi suçüstü yakaladı.

 7. İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Mart 30, 2018 İlimizde düzenli olarak 3 ayda bir toplanan İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail ANLAR başkanlığında Şube Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşti.