1. YASA DIŞI AVCILARA SUÇÜSTÜ

  Şubat 10, 2020 Kayseri Şube Müdürlüğümüze bağlı Yahyalı ve Sultan Sazlığı Şefliği ekiplerinin hafta sonu yapmış olduğu koruma kontrol esnasında, kaçak olarak avlanan 7 kişiye 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapmasında ceza yazıldı.

 2. Saka Avcılarına Suçüstü

  Şubat 05, 2020 Organize sanayi bölgesinde bulunan Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı’nda yakalanması ve beslenmesi yasak olan saka kuşu avlayan kişilerin yanlarında bulunan 5 adet saka kuşuna doğaya yeniden bırakılmak üzere el konuldu. Ayrıca şahısların yanında bulunan 1 adet ağ, 3 adet kafese de el konuldu.

 3. YASA DIŞI AVCILARA SUÇÜSTÜ

  Ocak 09, 2020 Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz ekiplerinin yapmış olduğu koruma kontrol esnasında kaçak olarak avlanan iki kişi suçüstü yakalandı.

 4. YABAN HAYATINA DESTEK

  Ocak 06, 2020

 5. Aladağlar Milli Parkında Kitap Dağıtımı

  Kasım 05, 2019 Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizesi ve Üntaş İnş. Tur. Ve Elekt. San. Tic. Ltd. Şirketi’nin katkılarıyla Aladağlar Milli Parklar Sınırları içerisinde yer alan Ulupınar, Kapuzbaşı ve Büyükçakır Mahallelerinde yer alan ilk ve ortaokullara ücretsiz kitap dağıtımı yapılmıştır.

 6. KAÇAK AVLANAN 2 KİŞİYE 64 BİN LİRA CEZA

  Ağustos 29, 2019 Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Pınarbaşıİlçesi Kaynar Jandarma Komutanlığı işbirliği ile düzenlenen operasyonda kaçakolarak avlanan iki kişi suçüstü yakalandı.

 7. FLAMİNGOLAR KAYSERİ’DE

  Mart 22, 2019 Kayseri Organize Sanayi Bölgesi civarında bulunan Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı, tabiatın narin kuşları olan flamingolara ev sahipliği yapıyor.