Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

YEMLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Ocak 24, 2018

Şube Müdürlüğümüzce Kayseri İlimizde kar yağışının yoğun olduğu Yahyalı, Develi, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Hava sıcaklığının düşmesi ve kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde yem bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için, Şube Müdürlüğümüz ekipleri harekete geçti. Ekiplerimiz tarafından 20-21/01/2018 tarihlerinde, memeli ve kanatlı yaban hayvanları için buğday, tavuk sakatat, havuç, lahana ve ıspanaktan oluşan toplam 1 ton 730 kg yem bırakıldı.

Aç Kalan Yırtıcı Hayvanların Yerleşim Yerlerine Yaklaşması Engelleniyor

Yapılan yemleme çalışmaları ile Şube Müdürlüğümüzce ağır kış şartlarından dolayı aç kalan hayvanlarının yerleşim yerlerine yaklaşarak can ve mal kayıplarına sebep olmaları engellenirken, yaban hayvanı popülasyonu da destekleniyor.

İlimizde bugüne kadar yaban hayvanları için doğaya 950 kg buğday, 730 kg tavuk sakatat, 400 kg yeşillik olmak üzere toplam 2 ton 100 kg yem doğaya bırakılmış olup; olumsuz hava koşullarının devam ettiği günlerde yemleme çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecektir.