Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Aladağlar Milli Parkında Kitap Dağıtımı

Kasım 05, 2019

 

 Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizesive Üntaş İnş. Tur. Ve Elekt. San. Tic. Ltd. Şirketi’nin katkılarıyla AladağlarMilli Parklar Sınırları içerisinde yer alan Ulupınar, Kapuzbaşı ve BüyükçakırMahallelerinde yer alan ilk ve ortaokullara ücretsiz kitap dağıtımı yapılmıştır.
Yapılan kitap dağıtımı ile beraber Milli Parkların önemiöğrencilere anlatıldı.

Bu ve benzeri projelerle Milli Parklar sınırları içerisindekalan, aynı zamanda orman köyü olan ve kırsalda yaşadıkları için dezavantajlısayılan çocukların okuma alışkanlığı kazanması ve daha iyi eğitim almalarıhedeflenmektedir.
 Milli Parklarımızı vediğer korunan alanlarımızı gerçek anlamda koruyacak olan orada yaşayan yerelhalk olduğu için bu korunan alanların gelecek nesillere taşımada en büyük payyine onlara ait olacaktır.

 Bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocuklarımızıniçerisinde yeşerecek doğa sevgisinin can suyunun kitaplar olması sebebiyleproje özellikle Milli Park sınırları içerisinde yer alan okullardagerçekleşmiştir.  Kayseri Şube Müdürü,Okul Müdürleri, Milli Parklar Şefi ve Muhtarların katılımıyla “Kitaplar BizdenBaşarılar Sizden” kampanyası ile gerçekleşen kitap dağıtımının ardından,okulların önünde hatıra fotoğrafı çekildi.